امروزدوشنبه , 12 آوریل 2021
اصول و مبانی اولیه برندیگ

اصول و مبانی اولیه برندینگ

اصول و مبانی اولیه برندینگ

در این مقاله می‌آموزید اصول و مبانی اولیه برندینگ چیست و چه کاری‌هایی می‌توانید برای راه‌اندازی شرکت خود انجام دهید.

برندینگ یکی از مهمترین جنبه‌های هر تجارت است؛ بزرگ یا کوچک، خرده فروشی یا B2B. یک استراتژی مؤثر در برندینگ، این است که مزیت بازارهایی که به طور فزاینده رقابتی هستند را به شما نشان می‌دهد. اما “برندسازی” دقیقاً به چه معنی است؟ چگونه می تواند بر روی یک تجارت کوچک مانند شغل شما تأثیر بگذارد؟

به عبارت ساده، برند شما وعده شما به مشتری است. برند به آنها می گوید که چه چیزی می توانند از محصولات و خدمات شما انتظار داشته باشند، و این پیشنهاد شما را با رقبایتان متمایز می‌کند. برند شما از این که شما چه کسی هستید، چه کسی می‌خواهید باشید و اینکه مردم شما را چگونه درک می‌کنند گرفته شده است.

آیا شما کارآفرین خلاق در صنعت خود هستید؟ یا یک فرد با تجربه و قابل اتکا؟ آیا محصول شما گران قیمت و با کیفیت بالا است یا گزینه‌ای کم هزینه و با ارزش بالا؟ شما نمی توانید هر دو آنها باشید، و نمی‌توانید همه چیز برای همه مردم باشید. این که برند شما چه شخصیت تجاری دارد، باید تا حدی بر اساس اینکه مشتری هدف شما چه کسی خواهد بود و چه چیزی می‌خواهد، تعیین شود.

پایه و اساس برند شما، لوگوی شما است. وب سایت، بسته بندی و موارد تبلیغاتی دیگر- همه آنها باید با لوگوی شما ادغام شوند – و با برند شما ارتباط برقرار کنند.

 

استراتژی برند و ارزش ویژه برند

استراتژی برند شما این است که چگونه، چرا، کجا، کی و با چه کسی قصد برقراری ارتباط و ارائه پیام‌های برند خود را دارید. جایی که تبلیغ می‌کنید بخشی از استراتژی برند شما است. کانال‌های توزیع شما نیز جزئی از استراتژی برند شما هستند. و همچنین آنچه به صورت بصری و شفاهی با آن ارتباط برقرار می‌کنید بخشی از استراتژی برند شما است.

برندسازی استراتژیک مداوم، منجر به ایجاد یک ارزش ویژه در برند می‌شود‌ (برای مطالعه بیشتر مقاله “ارزش ویژه برند” را مطالعه کنید)، این به معنای ارزش افزوده‌ای است که برای محصولات یا خدمات شرکت شما فراهم شده است و به شما این امکان می دهد تا محصولات خود را با قیمت بالاتری نسبت به محصولات بدون برند ارائه دهید، و مشتری را ترقیب کنید تا هزینه بیشتری بپردازد. بارزترین نمونه این مورد، محصولات کوکاکولا در مقابل نوشابه‌های عمومی است. از آنجا که کوکاکولا یک برند تجاری با ارزش ویژه بسیار بالا ایجاد کرده است، می تواند هزینه بیشتری برای محصول خود بگیرد، و مشتریان آن قیمت بالاتر را پرداخت می‌کنند.

ارزش افزوده ذاتی برای ارزش ویژه برند، اغلب به شکل کیفیت درک شده یا دلبستگی عاطفی حاصل می‌شود. به عنوان مثال، نایک محصولات خود را با ستارگان ورزشی مرتبط می کند، و امیدوار است که مشتریان دلبستگی عاطفی خود را از این ورزشکار به محصول منتقل کنند. برای نایک فقط ویژگی‌های کفش نیست که کفش را می‌فروشد.

 

تعریف برند شما

تعریف نام تجاری شما مانند سفری برای کشف تجارت است. این می‌تواند دشوار، وقت گیر و ناراحت کننده باشد. حداقل لازم است که به سؤالات زیر پاسخ دهید:

  • ماموریت شرکت شما چیست؟
  • مزایا و ویژگی های محصولات یا خدمات شما چیست؟
  • مشتریان شما در حال حاضر درباره برند شما چه فکر می‌کنند؟
  • چه ویژگی‌هایی را می خواهید با شرکت خود پیوند دهید؟

تحقیق خود را انجام دهید. به نیازها، عادات و خواسته‌های مشتریان فعلی و آینده خود پی ببرید. و به آنچه خود فکر می‌کنید اعتماد نکنید. بدانید که مشتریانتان چه فکر می‌کنند.

از آنجا که تعریف برند شما و ایجاد استراتژی برند میتواند پیچیده باشد، میتوانید از تخصص گروه طراحی کاپیرو در این زمینه استفاده کنید.

وقتی نام تجاری خود را تعریف کردید، میخواهید چگونه مردم آن را درک کنند؟ در اینجا چند نکته ساده که در طول زمان تست شده اند آورده شده است.

یک لوگوی عالی داشته باشید. آن را در همه جا قرار دهید.

پیام برند خود را بنویسید. کلید واژه ای که می خواهید با نام تجاری شما ارتباط برقرار کند چیست؟ تمام کارمندان باید از ویژگی های برند شما آگاه باشند.

نام تجاری خود را کامل کنید. برندسازی با هر جنبه‌ای از مشاغل شما گسترش می یابد – نحوه پاسخگویی به تلفن های خود، آنچه شما یا فروشنده تلفنی شما می پوشد ، امضای ایمیل شما، همه چیز باید کامل باشد.

برای شرکت خود “لحنی” ایجاد کنید که نشانگر برند شما باشد. این لحن برند باید برای کلیه ارتباطات کتبی اعمال شود و در تصاویر بصری کلیه محصولات و تبلیغات، بصورت آنلاین و یا غیر آنلاین. آیا برند شما دوستانه است؟ خودمانی باشید. آیا شیک و مجلل است؟ رسمی تر باشید. اینها کلیت مبحث هستند.

ایجاد یک شعار. جمله ای به یاد ماندنی، معنی دار و مختصر را بنویسید که جوهر برند شما را به تصویر بکشد.

تمپلیت‌ها را طراحی کرده و استانداردهای تجاری را برای بازاریابی خود ایجاد کنید. متریال‌ها و رنگ‌های خود را آماده کنید، مکان قرار گیری لوگو را مشخص کنید، همه چیز باید بی نقص و در راستای استراتژی شما باشد. همه چیز در آینده تکمیل خواهد شد.

با برند خود صادق باشید. اگر وعده برند خود را برآورده نکنید، مشتریان به شما باز نمی‌گردند، و یا شما را با شخص دیگری تعویض می‌کنند.

مقاوم باشید. این نکته را فقط به این دلیل قرار دادم که تمام موارد فوق را شامل شود و مهمترین نکته‌ای است که می توانم به شما بگویم. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، تلاش های شما برای ایجاد یک برند با شکست روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *